»Poznamo predvsem dva preventivna ukrepa: nameščanje mrež in zaščitni premaz, ki bobra odvrača.«
»Se ščitijo z rokavicami in maskami ter da je stanje zdaj nekoliko boljše, saj se zaradi dežja manj praši.«
»Recimo če hočemo zaščititi rejne živali takrat, ko z veliko verjetnostjo pričakujemo sušo, imamo na voljo vrsto ukrepov, ki jih vsebuje poročilo.«
»Bolezen povzroča zaužitje hrane ali vode, okužene z bakterijo Vibrio cholerae...«
»Pri hudourniški poplavah tudi protipoplavne vreče včasih ne pomagajo, je pa dobro, da se vreče postavijo pred garažna in vhodna vrata. Treba je spremljati natančno radarsko sliko padavin in se umakniti na višje, če ni druge možnosti.«
»Vsi, ki so na poplavljenih območjih, naj umaknejo stvari iz kletnih prostorov, naj umaknejo svoje avtomobile na višje ležeča področja. Hkrati naj zaščitijo objekte s protipoplavnimi vrečami in naj ravnajo seveda v skladu z navodili civilne zaščite in pa samozaščitno.«
»Ne bo škodilo, če na nekaterih mestih, ki jih seveda lastniki dobro poznajo, postavijo kakšno vrečo na garažna vrata ali pa na vhodna vrata. To je pet minut dela, lahko pa prihrani veliko škode in strahu.«
»Pozivam prebivalce, naj spoštujejo tiste, že dolgo znane stvari glede kurjenja, sežiganja, tudi odlaganja ali pa odmetavanja kakšnih žarečih predmetov, ker tudi to lahko povzroči požar takšnih razsežnosti.«
»Treba bi jo bilo nemudoma zavarovati z varovalno žico, pa tudi z elektronskim odganjalcem, ampak pravijo, da žica zaleže.«
»Preden se zapusti objekt (hiša, stanovanje, poslovni prostor …), je treba preveriti, ali so okna zaprta, vrata zaklenjena, da v bližini ni orodij, s katerim bi si lahko nekdo pomagal pri nasilnem vstopu. Glede na primere, s katerimi se policisti srečujemo, je še najučinkovitejše, da osebe, ki se jim zaupa (sosedi, prijatelji …), vedo, kdaj lastnika ni doma.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju